NÁKUP     (OBCHODNÍ PODMÍNKY)
 

Pro nákup použijte prosím nákupní košík, případně je možno poslat objednávku e-mailem na mandala@tiscali.cz. V tom případě vždy uveďte druh zboží a jeho název, velikost, počet kusů a způsob úhrady. Dále napište adresu, na které chcete objednané zboží zaslat a vaši e-mailovou adresu (pokud neposíláte objednávku ze své schránky). Pro usnadnění případné komunikace je dobré uvést i váš telefon.
 

Platba za zboží
máte dvě možnosti:

1)   Předem, a to buď bankovním převodem či vkladem na účet. Tento způsob vás vyjde levněji na poštovném - neplatíte doběrečné (které činí dle aktuální sazby České pošty 43,-). Po odeslání objednávky obdržíte e-mailem její potvrzení spolu s přesnou částkou, kterou máte zaplatit (hodnota zboží + poštovné) a instrukce na jaký účet máte peníze vložit/převést. Jakmile se platba připíše na můj účet, zašlu Vám zprávu a objednané zboží odešlu.

2)   Při obdržení zboží, tj. klasickou dobírkou. Její nevýhodou je, že zaplatíte na poštovném o 43 Kč více než při platbě předem na účet. I v tomto případě bude objednávka potvrzena e-mailem.

Poznámka: pokud vám bezprostředně po objednání nepřijdou instrukce k platbe či potvrzení o dobírce, napište mi prosím na mandala@tiscali.cz. Stává se totiž, že potvrzení je odfiltrováno ze zákazníkovy schránky antispamovým programem a zákazník pak neví, zda je objednávka platná, příp. kam a kolik má zaplatit.


Zasílání zboží

Zboží zasílám Českou poštou jako doporučenou zásilku nebo balík Do ruky. Za doporučenou zásilku zaplatíte (dle váhy balíčku) 37-63 Kč, za balík Do ruky 128 Kč. Jako balík Do ruky posílám zásilku tehdy, pokud má zboží vysokou hodnotu (konkrétně nad 1000 Kč) - aby mohlo být pojištěno.
Uvedené sazby za poštovné jsou aktuální sazby České pošty. Balné neúčtuji.
Dodací lhůty: v případě platby na účet balíček odesílám do 4 dnů po přijetí platby, dobírku do 4 dnů ode dne objednání.


Zásilky na Slovensko

Pozor, změna: Na Slovensko nezasílám na dobírku, je to nevýhodné pro obě strany. Pro slovenské zákaznice je k dispozici můj bankovní účet u Fio banky, kam mohou poukazovat platbu za zboží v Eurech. Peníze lze buď složit na pobočce banky, nebo provést platbu internetbankingem - platí se pouze poplatek za převod peněz v rámci Slovenska (tj. kolem 0,20 €).
Poštovné za doporučenou zásilku (při platbě na účet):
balíček do 100 g - 99 Kč, do 250 g - 134 Kč, do 500 g - 167 Kč, do 1 kg - 247 Kč, do 2 kg 387 Kč. Doba doručení je cca 3-5 dní.

Zásilky do ostatních evropských zemí

Pouze při platbě předem na můj bankovní účet (poplatek za převod peněz v rámci země). Zboží pak zašlu v ekonomickém či prioritním balíku.
Ceny poštovného viz aktuální sazebník České pošty.

Pokud chcete zaslat zboží mimo ČR, ignorujte prosím "instrukce k platbě", které vám automaticky zašle program. Je totiž nastaven tak, aby počítal poštovné, které platí uvnitř ČR. Správnou částku k úhradě vám dodatečně oznámím e-mailem.


Výměna zboží

Zboží ze sekce Oblečení: může se stát, že po obdržení zboží zjistíte, že vám nepadne tak, jak jste si představovali, protože přece jen každý jsme trochu jinak formován a velikost oděvu neříká vše - pak je možné zboží vyměnit či vrátit. Podmínkou je, že zboží vrátíte v původním stavu (tj. nepoškozené) a zaplatíte poštovné za zaslání nového kusu.
Pokud nové zboží bude dražší než původní, rozdíl je třeba doplatit, pokud bude levnější, rozdíl se použije na poštovné a zbytek vám vrátím.

Zboží ze sekce Materiál: Pokud nejste se zbožím z nějakého důvodu spokojeni, vyměním vám ho za jiné či vrátím peníze.


Bonusy

Pro stálé zákazníky a zákazníky objednávající jednorázově za 1000 Kč či více (platí jen pro sekci Materiál na tvorbu šperků) mám připraveny malé bonusy - balíčky (25 g) směsi pěkných korálků. Za každých 1000 Kč hodnoty objednaného zboží (při jednorázové objednávce) dostane zákazník jeden bonusový balíček korálků, stálí zákazníci se na něj mohou těšit při každé třetí objednávce.


Podmínky pro obchodníky

Nákup probíhá stejným způsobem jako u koncových spotřebitelů, při větších objednávkách jsou ceny nižší:
objednávka nad 3 000 Kč - sleva 4%, objednávka nad 5 000 Kč - sleva 7%.
K těmto objednávkám již nepřidávám bonusy (místo nich je sleva).
Toto platí pouze pro obchodníky, kteří mají materiál či výrobky z něj za účelem dalšího prodeje!
Nejsem plátce DPH.